Eyes Wide Shut – LEGO Саморобки – Українські Майстри

Нерідко “Lego” це дитяча іграшка, але іноді це засіб для прояву абсолютно “недитячого” мистецтва. Якщо ви бачите в цій роботі не просто інтер’єр, а щось більше … що ж, запрошуємо вас в подорож в темне задзеркалля реальності, але не забудьте пароль!

Гарну роботу потрібно осягати, немов картину, будь вона живописом, фільмом або композицією з Lego. І над створенням такої “картини” працювали учасники конкурсу UkrBricks Mise En Scene Contest, які намагалися відтворити сцену з фільму або художнього твору. Автор роботи, Максим Байбаков, використав сміливу ідею, відправивши нас у небезпечну пригоду до чертогiв підсвідомості з культової сценою дуже неоднозначного фільму Стенлі Кубрика – “З широко закритими очима”. І хоча робота зайняла 3 місце, так сталося лише з огляду на те, що не всі змогли оцінити настільки дорослий підтекст. В роботі, незважаючи на уявну простоту, разюче точно переданий інтер’єр, світло і атмосфера. Створюється відчуття, що ми дивимося крізь камеру самого режисера.

Мабуть найзагадковіша сцена цього провокаційного фільму, що став фактично останньою крапкою в житті легендарного Кубрика. Через 3 дні після закінчення монтажу, він помирає спонтанною загадковою смертю, зробивши останній тривожний дзвінок до Ніколь Кідман, виказавши побоювання за його та її життя.

I неможливо однозначно зрозуміти, що ж хотів показати нам Стенлі цією картиною, але незручних запитань суспільству він поставив більш ніж придостатньо. Ніколь Кідман і Том Круз, будучи подружжям і в житті, відправляються в нічну подорож уві сні та наяву, щоб пізнати темні сторони суспільства моралі і свої власні. За купою порнографічних сцен ховається безліч знаків, символізму і натяків, в поєднанні з алегоріями і загадками. Пошук занурює героїв в паралельний світ брудних бажань та знеособленого розпусного “маскараду” нью-йоркськоi елiти, зі знанням про який руйнується їх безпечний cвiт. Забути і повернутися до колишньої спокійного життя вже теж не можна. Єдине, що залишається – знати та жити з широко закритими очима …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *