Срібна стріла Фанхіо – LEGO Саморобки – Всесвітні Майстри

Якби TheBasePlateJournal мав свій гараж, то десь в центрі виставкової зали обов’язково стояв би легендарний гоночний автомобіль – “срібна стріла” Mercedes Benz W196, втілений в лєго талановитим Pixeljunkie, про роботи якого ми вже неодноразово згадували.

lego mercedes w196

Автор будує в масштабі мініфігурки і кожного разу створює приголомшливо деталізовані моделі автівок. Його мінімалістична техніка напрочуд точно передає форми і обриси в цеглинках ЛЕГО. Цього разу він збудував ікону автоспорту – Mercedes Benz W196. Це не просто один з гоночних болідів команди Мерседес, а саме той, з номером 12 на борту, пілотований аргентинцем Хуаном Фанхіо на прізвисько Маєстро, що визнаний кращим гонщиком світу. На всесвітньовідомій трасі в Монте Карло стоїть пам’ятник легендарному Маестро і не менш легендарному W196. Адже саме цей автомобіль виграв дев’ять з дванадцяти Гран-прі Формули-1 в сезонах 1954 і 1955 років і є найуспішнішим гоночним болідом всих часів.

lego mercedes w196

Поява “срібних стріл” була не випадковою: в повоєнній Європі на вершині автоспорту були Alfa Romeo і Maseratti, але Daimler-Benz вирішила повернути довоєнну славу. Над розробкою працювали більше 200 талановитих конструкторів під керівництвом Ханса Шеренберга. Ціль – перемагати в чемпіонатах Формули-1. Mercedes Benz W196, пілотований Хуаном Фанхіто і Стірлінгом Мосса, виконав це завдання двічі за 18 місяців.

lego mercedes w196

Цей автомобіль був піком технологічності того часу. З двигуном на 2.5 літри і легким алюмінієвим кузовом він розганявся до швидкісті 300 км\год. Інноваційна система прямої подачі палива дала переконливу перевагу як цій “стрілі”, так і всьому автопрому. Збудована з лєго модифікація являє версію кузова з відкритими колесами для Гран-прі з великою кількістю поворотів. Для швидкісних перегонів існувала версія кузова із закритими колесами під назвою “Type Monza”.

lego mercedes w196

Загалом було збудовано чотирнадцять авто, дотепер збереглось десять. Три з них знаходяться в музеях, шість – в компанії Mercedes-Benz і один був виставлений на аукціон. Сума продажу подвоїла попередній рекорд для автівок і склала… $31 млн! Таким чином ця модель є ще й найдорожчою з тих, що продавались в усьому світі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *