Відкриттям для нас виявився Український Майстер Steam_Jim, який створив цілий цикл робіт по архітектурі у мікромасштабі. Це гідна конкуренція моделям з серії LEGO Architecture, які знайомлять нас не зі сфінксами і Луврами, а з нашою українською архітектурою.І хоча нас часто ваблять іноземні пам’ятки, Україна сповнена архітектурними і природними перлинами. І дуже чудово, що знаходяться люди, що відкривають нам ці скарби.
Для початку автор вирішив відтворити з кубиків LEGO основні визначні пам’ятки міста Миколаєва. Швидше за все, ви не були у цьому місті, але зараз випадає відмінна нагода почати знайомство!
- Резиденція Головнокомандувача Чорноморським флотом в м.Миколаєві (Україна).
Ця резиденція є пам’яткою історії та архітектури кінця XVIII – початку XIX століття. Побудована в 1978 році у стилі давньоруського класицизму, а її архітектором є П. В. Неелов. Служила канцелярією та помешканням головних командувачів Чорноморським флотом в 1794-1900 рр. Свого часу тут жили і працювали такі адмірали, як Мордвинов, Де Траверс, Грейг, Лазарєв, Бутаков і Аркас. Зараз це Музей суднобудування та флоту – єдиний музей суднобудування в Україні.
2. “Храм Вести”
Альтанка адмірала Грейга, відома миколаївцям як “Храм Вести”, була споруджена на високому обриві над берегом Південного Бугу в Адміральському саду, який перебував за будинком Головного командира Чорноморського флоту.
Веста – давньоримська богиня, покровителька сімейного вогнища. За офіційною версією, Олексій Самуїлович Грейг побудував ротонду в якості подарунка своїй молодій дружині Юлії, в честь народження їх старшого сина, але це скоріше легенда, ніж факт. Проектуючи альтанку, молодий архітектор наслідував традиції архітектурного класицизму. Зразками, які справили на нього найбільший вплив, були руїни храму Вести на Бичачому Форумі в Римі, а також шедевр італійської архітектури епохи Ренесансу – Вілла Ротонда архітектора А. Палладіо (XVI ст.).
Спочатку будова називалася Кам’яної альтанкою, і була важливим навігаційним об’єктом – фактично відігравала роль першого маяка і слугувала основним орієнтиром для девіації магнітних компасів на судах Чорноморського флоту. Крім того, завдяки своїй конструкції і розташуванню, альтанка використовувалася в якості майданчика для спостережень за зірками. На жаль, будівля була зруйнована в першій половині ХХ століття і до наших днів збереглося лише кілька його фотографій і зображень … Зараз йдуть дискусії про відновлення цього об’єкта.
3. Теменос Зевса та Аполло
Всього у декількох десятках кілометрів на південь від Миколаєва покоїться в руїнах колись величне давньогрецьке місто Ольвія, що змогло дати відсіч армії самого Олександра Македонського, але яке загинуло під невблаганним натиском гунів …. Хто знає, скільки героїв древніх міфів були вихідцями з цих місць …. відомо лише, що Ольвія зіграла чималу роль в античній історії і, навіть будучи стертою з лиця землі, продовжує захоплювати …
Теменос – це священа ділянка, присвячена певному божеству. Вважалося, що перебуваючи в ньому, людина може відчути присутність цього божества. В Ольвії теменос знаходився у Верхньому місті, приєднуючись до північній частині агори. Тут розташовувалися храми Аполлона і Зевса, стояли вівтарі, статуї, висічені на мармурових плитах декрети, знаходилися невеликі культові будівлі, а також майстерні, які обслуговують храми. На території теменосу були водойми і ціла система водостоків, що є типовим зразком високого інженерно-будівельного мистецтва.
Якщо вам сподобалося мікроподорож українською архітектурою Миколаєва, то залишайтеся з нами. Далі буде!