Ракета Стефенсона – LEGO Саморобки – Свiтовi майстри

Четвер, і знову настав час залізниць. Як же не повернуться до витоків і не згадати видатний паротяг«Ракета» (Rocket), побудований в 1829 році батьком і сином Джорджем і Робертом Стефенсонами.


Rocket

З ранніх локомотивів «Ракета» є найвідомішим, але далеко не першим. Перший паротяг був запатентований ще Річардом Тревитиком у 1804 році.

Але образ самого впізнаваного родоначальника паротягів причепився саме до Ракети, і тут допоміг тоді ще невідомий “маркетинг”. І все це через перемогу у єдиних в своєму роді змаганнях паротягів – «Рейнхільські випробування», і це в доповненні до революційного винаходу Стефенсона – першого в світі паротяга з трубчастим паровим котлом. Надалі така конструкція котла стала застосовуватися на всіх паротягах, які випускалися.

Rocket

Після закінчення будівництва залізниці Ліверпуль – Манчестер, Ракета першої проїхала цей шлях і першої ж потрапила у аварію, збивши людину, яка стояла на рейках. Але будучи першопрохідцем, до паротяга незабаром швидко зник інтерес, так як він не зміг впоратися з швидко зростаючими запитами стрімкого розвитку залізниці Великобританії. Але його технічні рішення дали поштовх до будівництва безлічі конкурентів, більш потужних і швидких. А сам родоначальник, попрацювавши на вугільних шахтах, був викуплений назад своїм творцем, а пізніше переданий Британському музею науки, де ви можете з ним зустрінеться і сьогоднi.

RocketУ LEGO cей чудернацький історичний агрегат також був увічнений і не раз. Ми пропонуємо вам ознайомиться з найцікавішими моделями, які поповнять наш віртуальний музей залізниці LEGO.

Nikolaus Löwe побудував дуже лаконічну модель в масштабі серійних 6-піновий поїздів. Особливу красу надають жовті кастомнi колеса від BigBen Wheels, які відомі всім, хто займається моделюванням паротягів з LEGO.

RocketА Nick Barrett зробив цей крихітний паровозик в досить великому розмірі, гідному чільного місця на полиці. Дуже цікаво вирішені колеса власної конструкції. Тут можна побачити навіть самого Стефенсона у вигляді такої ж раритетної фігурки.

Rocket

Rocket

А цілий рухомий склад Ракети створив польський майстер, Montgomery Burns.

Rocket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *