Fall of Berlin Wall 30th anniversary

Цю статтю ми хочемо присвятити 30-ти річчю однiй з найбільш знакових подій ХХ століття – падінню Берлінської стіни. Найвідоміший “кордон”, роз’єднавший один народ, став живим втіленням “Залізної завіси”. Стiна розділяла країну на два табори і одне місто на два ізольованих світи протягом 28 років, а її падіння 9 листопада 1989 ознаменувало кінець Холодної війни. Сучасна об’єднана Німеччина, незважаючи на зовнішню могутність і велич, до сих пір долає наслідки поділу в суспільстві.

Складно уявити, що могла існувати лінія, що розділяла місто між двома державами – соціалістичною і капіталістичною частинами Німеччини. А її перетин був сторого заборонений. За 28 років існування вона багаторазово модернізувалася і стала самим охороняємим і смертоносним кордоном, спроба перетину якого каралася смертю. При намаганнi перетину були вбиті близько 190 чоловік, але більш 5 тисяч все ж знайшли витончені шляхи успішноi втечі.

Компанія LEGO зобразила момент падіння Берлінської Стіни ще в 2008 році, до 50-річного ювілею кубика, в циклі робіт “Making History”. Але ми вважаємо, що дана публікація гідна того, щоб бути опублікованою сьогодні.  У роботi використано багато мiнiфiгурок 80-х рокiв, що придають роботi вiдчуття епохи.
berlin wall lego

Пов’язаним з цією подією вважається i Михайло Горбачов (генсек СРСР на той момент), який дозволив кордону впасти. Німці дякували йому за такий жест свободи, ласкаво називаючи його “Горбі”. Це так само відображене на залишках муру у вигляді всесвітньо відомого графіті – Горбі на Траббі пробиває Берлінську стіну, де замість керма – Серп і Молот. І цей образ також знайшов відображення в кубиках LEGO у вигляді постійної експозиції в BERLIN LEGO STORE.
braking berlin wall

Це явище в історії показує, що будь-які штучні кордони між людьми рано чи пізно руйнуються. Редакція щiро сподівається, що в нашій країні, рано чи пізно, трапиться таке ж свято об’єднання розділених частин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *