75884 Ford Mustang 1968 Fastback – Огляд LEGO набору

Ми відкриваємо нову рубрику – Огляд серійних наборів LEGO. І почнемо з набору під номером 75884, серії Speed Champions. Набір привернув увагу редакції і є початком оглядів серії Speed Champions. Сподіваємось, він приверне і вашу увагу.

Ford Mustang 1968 Fastback далеко не перший набір цієї серії. Він з’явився на полицях в 2018 році разом з оновленою лінійкою наборів. В комплекті 183 деталі, 13 стікерів, інструкція та додаткові деталі. РРЦ для України встановлена в розмірі 499грн, для US 14.99$, для ЕC 14,99€. Таким чином вартість в Україні найвища, в Сполучених Штатах – найменша. Проте, на нього часто можна отримати знижку до 25%. Середня вартість деталі – 0,08$. Не найвигідніший ресурсний набір з огляду на вартість, але за кольоровою гамою достатньо привабливий, т.я. вміщує багато Dark Green деталей.

Що ж, власне, привабило нас в наборі? В першу чергу, неможливо пройти повз реалізації легендарного авто, про котрий знають і захоплюються мільйони. Так, це він, – легендарний Ford Mustang 1968! І хоча модифікації цього автомобіля вимірюються десятками, для всього світу образом справжнього Мустанга залишаються моделі першого покоління. Форд Мустанг, що з’явився в 1964-му році, започаткував новий напрямок в американській і світовій автопромисловості. Коротка, але яскрава ера потужних і агресивних спортивних автівок, доступних американцям – це ера мускулкарів. Машина мала шалену популярність і модернізувалась щороку. В 1968-му випущено більшу за розмірами і потужністю модифікація, яка все ще зберігала риси перших моделей. Саме Mustang 1968-го року з 390-ма кінськими силами в кузові FastBack і було реалізовано компанією LEGO. Ця модель досягла успіхів не тільки на треках для офіційних перегонів, але й зарекомендувала себе на вуличних нелегальних гонках. На моделі ЛЕГО викарбуваний номер 68, що символізує рік випуску.

Зверніть увагу на колір! Він нічим не вирізняється, але це тільки на перший погляд. В кольоровій гамі Мустанга він має горду назву “Bullitt”, в перекладі – “куля”. Таку назву він отримав завдяки американському фільму “Буліт” того ж 1968-му року! Фільм славетний сценою переслідування на автомобілях по вулицях Сан-Франциско. В цій сцені головний герой, детектив Френк Буліт (Стів МакКуін) на темно-зеленому Ford Mustang GT390 переслідує двох кілерів, які тікають на Dodge Charger R/T. Варто зазначити, що головний актор фільму, Стів МакКуін, в житті також є авто- і мотогонщиком. Вважається, що фільм вплинув на розвиток жанру поліцейського трилера вцілому. І тепер ця видатна історія відмічена на алеї гоночної слави Lego Speed Champions!

Повертаємось до огляду. Другий аспект, що привернув увагу, – реалізація моделі. Коли ми побачили перші фото набору, одразу стало зрозуміло, що серія LEGO Speed Champions піднялась на новий рівень. Погляньмо на ретроспективу. Спочатку набори серій “Town” та “City” не мали реальних моделей-прототипів, а для гоночної серії був створений бренд “Octan”. Всі гоночні автівки “City” мали цей символ. Але зрідка, ще в 90-х, в межах партнерської програми, з’являлись міні набори з лого “Shell”, який рекламує команда “Ferrari F1”. Ймовірно з цієї ж причини пізніше було випущено набори з брендами “Shell” і “Ferrari”. А в 2000-х це переростає в цілу серію “LEGO Racers”. Але там ми ще бачимо 4-х пінові, спрощені машинки. В 2015-му компанія переходить на більш деталізовані 6-пінові моделі реальних гоночних авто. Серія отримує назву LEGO Speed Champions і крім Ferrari з’являються Porsche і MacLaren. Реалізація основних рис моделей була виконана за рахунок наліпок, намальовані фари і ліхтарі відштовхували, а пропорції були сильно викривлені.

А тепер погляньте на новий Мустанг! Це – кардинально новий підхід до наборів. Якщо передні фари з круглого тайла 1х1 ще можна біло очікувати, то реалізація задньої частини машини і ліхтарів – нестандартна техніка на рівні майстрів-саморобників, а не типова для дитячих наборів. Рішення задньої оптики з круглих плейтів, набраних по три і скріплених горизонтально, якомога краще передає стиль ліхтарів перших Мустангів. Реалізація заднього бамперу також дуже креативна і підкреслює округлість, що межує з гострими формами кузова.

Погляньте, як виглядає модель навіть без стікерів. Вона чудова і вже готова як модель з фільму “Буліт”! Це суттєво відрізняє 75884 LEGO Ford Mustang 1968 Fastback від перших наборів Speed Champions. Ті моделі без стікерів не одразу дадуть зрозуміти, яке авто лежить в основі. І не дивлячись на те, що в лінійці 2018-го року ще є набори, які виграють за рахунок наклейок, а не конструкції, більшість з них – це прекрасні моделі з чудовою конструкцією.

Незважаючи на деталізацію конструкції, модель вийшла дуже міцною і пристосованою для ігрового процесу. Хоча модель не має 100% схожості в пропорціях, всі образні прийоми для деталей лего, як шарж, підкреслюють знайомі риси і додають враження, що у вас в руках справжній Mustang GT390.

В країнах Європи і Америки існує велика кількість колекціонерів моделей автівок в різних масштабах. Є і вузькоспеціалізовані колекціонери гоночних автомобілей. Перехід Speed Champions від наклейок і імітації до деталізації і виконання класичних і раритетних авто залучає частину таких колекціонерів і в LEGO. На форумі eurobricks.com вже утворилась невелика спільнота AFOL-ів, які захоплюються наборами Speed Champions в межах колекціонування моделей автомобілів і з нетерпінням очікують лінійку наборів 2019 року.

До кожного авто цієї серії додається мініфігурка пілота. Вона виконана в стилі уніформи гоночної команди. Пілот нашого Мустанга має костюм періоду 60-х років з брендуванням марки FORD. Фігурка, на наш погляд, також вийшла цікавою і може буди предметом для колекціонування. Можна виставити на поличці не тільки боліди, а й маленьких чемпіонів з різних епох і команд.

В наборі достатня кількість запасних мілких деталей, навіть другий лючок паливного бака з принтом Мустанга. Також набір має нові рідкісні деталі – напівкруглі тайли 1х1, слоупи і нові колісні арки з заокругленням до низу в темно-зеленому кольорі. Ця деталь додає формам кузова відчуття старовини і дозволить АФОЛ-ам збудувати ще не один ретроавтомобіль.

Із недоліків цього набору, як і серії вцілому, можна згадати велику кількість наклейок. В 75884 LEGO Ford Mustang 1968 Fastback їх аж тринадцять і більшість з них вимагає особливої ретельності під час нанесення, інакше можна змарнувати загальне враження від побудованої моделі.

Наш висновок- набір однозначно вартий вашої уваги! Якщо ви любите автомобілі так, як ми, – не пропустіть можливість поповнити свою колекцію. А якщо ви до сьогодні не мали жодного набору LEGO Speed Champions, Mustang допоможе розпочати захоплення LEGO автомобілями для перегонів. Також набір буде чудовою базою для будування своїх моделей в цікавому темно-зеленому кольорі.

BPJ рекомендує!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *