З якого ти всесвіту? – LEGO Саморобки – Всесвітні Майстри

Хто цей парубок на стильному троні? Для більшості це – таємниця, адже Andrew Steele не дав жодного пояснення своїй роботі.

лего саморобка

Відомо, що звуть його Талосом і він не ходить наодинці. Його супроводжують двоє песиголовців, що подібні до єгипетського бога Анубіса. Анубіс – давньоєгипетський бог, шанування якого було тісно пов’язане з культом мертвих; охоронець могил та мумій, заступник померлих, некрополів і цвинтарів, один із суддів царства мертвих, хранитель отрут і ліків, мав дар передбачення.

анубіс

Песиголовці в європейській міфології – різновид міфічних легендарних людей-велетнів чудернацької зовнішності (подібно до грецьких химер поєднували риси різних істот: людське тіло й собачу голову, що й спричинило їхню назву). Також вирізнялися нечуваною жорстокістю і, немов вампіри, пили кров своїх ворогів.

песиголовці lego

У зафіксованих в Україні сюжетах про песиголовців переважає мотив зловорожого ставлення їх до людей (нападають на останніх і поїдають). В основу переказів про песиголовців лягли уявлення про чужоземні ворожі народи (живуть песиголовці-велетні, за переказами, десь на краю землі). Тобто фактично ці повір’я — трансформовані в народному фольклорі міфи та пам’ять про навали чужинців.

лего самоделка талос анубис

Також песиголовці, за переказами, спеціалізувалися на викраденні людей, а надто — жінок. За відомою казкою, песиголовець викрадає дівчину й тримає у своєму домі, куди приходить витязь-визволитель, проте не застає його. Дівчина показує у винному льоху посудину з рідиною, яку п’є песиголовець перед боєм, щоб стати непереможним. Витязь напивається чудодійного зілля, а рештки виливає. Повернувшись, песиголовець не знайшов свого напою і був переможений богатирем.

lego moc talos

Одже, тут намішано стільки образів, що важко напевно сказати, до якого всесвіту належать персонажі: грецької, єгипецької, європейської… Чи це посилання на ігри серій Doungeons and Dragons чи The Elder Scrolls?..

Насправді, це абсолютно неважливо: робота в будь якому випадку приголомшлива!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *