Great Scott! – Ретроспектива

У нашій редакції накопичилося багато робіт, присвячених одній тематиці, про які ми хотіли написати, але не знаходили приводу. І каталізатором стала прекрасна робота в розмірі Microscale від Dallen Powell . Тема нашої статті – легендарна трилогія “Назад в майбутнє” і її відображення в світі LEGO.

Багато хто намагався створити з Lego частинку улюбленого фільму, але Dallen Powell зробив це ще і в мікроформаті, створивши сцену найяскравішого моменту 1 частини – потрапляння блискавки в годинник будівлі, і переміщення машини часу назад в 1985 рік. У моделі немає зайвих елементів, блискавка, контактний дріт та міні Delorean з гаком, який мчить на швидкості 88 миль на годину. Все лаконічно, транс-оранж деталі, як найкраще, імітують неонову вивіску кінотеатру, а загальну композицію підсилює чудово виконана тематична платформа сцени.

flash
Ця робота розбудила в нас ностальгічні почуття. Ну що ж, час повернутися назад у часі і згадати найбільш примітні фан-моделі Lego “Back to the Future”.

Всі ви пам’ятаєте першу сцену, яка відразу інтригує і змушує зануритися в світ невгамовного інженера-винахідника Еммета Брауна. Марті потрапляє в майстерню і випробовує величезну музичну колонку. Hans Dendauw прекрасно відтворив цю сцену з LEGO. Робота, немов жива, і зараз Марті зачепить струну і ми відчуємо всю міць цього “маленького” динаміка.

emmet_home

Для того, щоб переміститися в 18 липня 2013 роки непогано б мати машину часу. І вона знайдеться. Адже саме тоді презентували серійний набір 21103 – Back to the Future Time Machine . І цей набір став 4-м в програмі LEGO CUUSOO. Це рання форма сучасного проекту LEGO IDEAS. Але прототип був побудований не Емметом Брауном, а лего-фанатами Masashi Togami і Sakuretsu . Вони створили версії машини часу з різних частин фільму. Виглядали вони ось так:

cuusoo

А 1% винагороди з продажів серійних наборів, хлопці віддали на благодійність для Фонду Майкла Дж. Фокса по Дослідженню хвороби Паркінсона, з якої, на жаль, довелося зіштовхнутися виконавцю ролі Марті Мак Флая.
Серійний набір в результаті отримав трохи іншу реалізацію і мав на увазі перебудову моделі під різні частини кінострічки, мав відкидні двері чайки, колеса з режимом польоту та фігурки Марті і Еммета.

21103

Серійний набір Delorean хоч і був більш детальним, ніж транспорт з серії City, але все ж це ще не межа для фантазії Lego Майстрiв.
І Orion Pax доводить це у своїй роботі. Він створив модель літаючого Delorean приголомшливої деталізації в масштабі 1:15. І знову містичний збіг або загорнутiсть просторово-часового континiуму. В день публікації своєї роботи, автор дізнається, що це десята річниця смерті творця цього унікального автомобіля, Джона ДеЛореана, що був взятий за основу машини часу.

del1
del2
del3

Orion Pax не перестає вражати фанатів фільму і відправляє нас в 2015 рік у Hill Valley за допомогою масштабної реалістичної моделі центру міста, де розгортаються події 2 частини. Тут і кінотеатр, де проходить прем’єра “Щелепи 19”, і футуристична заправка Texaco, і “кафе 50-х”, яке вже стало називатися “кафе 80-х”.

layout
clock
cafe
cinema
texaco
 street

Отже, ми побачили легендарну машину часу в форматі мікроскейл, в 8-pin форматі серійного набору, деталізовану модель в масштабі 1:15. Думаєте це межа?
Ryan McNaught готовий вас вразити Delorean-ом, створеним з 65143 деталей в натуральний розмiр. Для її створення потрібно було отримати дозвіл NBC Universal і зібрати цілу команду ентузіастів. Модель має освiтлення фар і генератор диму, які роблять презентацію творіння особливо ефектною.

big_delorean
big_delorean_back

Але творчість шанувальників “Назад у майбутнє” однією машиною часу не закінчується.
Буквально кожен елемент фільму став знаковим. І навіть наступник машини часу, що з’явився на кілька хвилин в кадрі , паровоз “Jules Verne Train”, удостоївся виконанням з кубикiв Lego. Автором цього творіння також є Masashi Togami .

jules_verne_train

Згадуючи 3-ю частину про пригоди на дикому заході, все той же Masashi Togami не зміг пройти повз найяскравішу сцену фільму з розгоном Delorean-а паротягом. І досить точно відтворив її з Lego. Варто зауважити, що модель американського паровоза часів дикого заходу вийшла дуже лаконічною і реалістичною.

Western

В кінці нашого огляду хотілося б приділити увагу ще одній моделі, це джип Marty – Toyota SR5 1985 року. За його будівництвом найчастіше помічають любителів серії Technik. І воно зрозуміло, чому. Nikolay Gamurar зробив найбільш реалістичне виконання цього джипа. Автомобіль має добре опрацьовану підвіску, інтер’єр і екстер’єр, а жовті ковпачки на фарах, з абревіатурою “KC”, відразу розкажуть вам про те, що це автомобіль-кіногерой.
toyota
По даній тематиці LEGO випустило ще 2 офіційних набори LEGO Dimemtions, з фігурками і минимашинами часу, і новий набір Brick Heads з образами Марті і Дока. Підводячи підсумок, ми бачимо, що незважаючи на те, що фільму болше 30 років, армія шанувальників цього шедевра незліченна. І ми сподіваємося ще не раз побачити роботи Lego, натхненні даними шедевром кінематографа, і написати про них на сторінках нашого журналу.

time

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *