Знебарвлення – LEGO Cаморобки – Cвiтовi мастри

Використання великої кількості яскравих кольорів в саморобках властиво дітям, і часто є свідченням поганого смаку для робіт дорослих. Але в роботі Full Plate це є ідейною і художньою родзинкою. Мастер LEGO-флористики створив бездоганну композицію c гармонiйним використанням всієї палітри цеглинок LEGO, що представляє із себе Кораловий риф. Але краса, не головна риса даної роботи. Яскравими деталями LEGO автор привертає увагу до трагедії, яка зараз розгортається у Cвітовому океані і забирає фарби реального світу. Нічого не виглядає так яскраво і різноманітно, як коралові рифи. Але корали в усьому світi в останні роки почали втрачати свої кольори, ставати безбарвним та гинути. Найбільше скупчення коралів на планеті – Великий бар’єрний риф – на сьогоднішній день знебарвився на 2/3 своєї території. Це явище називається Ель-Ніньо і відображено в даній роботі.
lego coralsЧому так відбувається? Тому що коралові поліпи живуть в симбіозі з водоростями (зооксантеллами), які і надають коралам їх яскраві фарби (З цього процессу мабуть змалювали пояснення сили Джедаiв для Зоряних вiйн). Але ці водорості дуже чутливі – при зміні температури води і при техногенному забрудненні, вони починають виділяти отруйні для коралів речовини і залишати їх. Цей процес призводить до знебарвлення і відмирання коралових рифів. Людство своєю діяльністю за останні 100 років нагрiвало Планету, що запустило процес Всесвітнього потепління, а води океанів, як терморегулятори Планети, теж почали нагріватися. Підвищення середньої температур навіть на 1,5 градуса виявилося критичним для цих тендітних екосистем, і в такий спосiб позначилося на Кораловий рифах. Нашi морськi “джедаi” втрачають свою силу.
Якщо людство не прийме жорстких заходів щодо скорочення споживання вуглеводнів і зниження викидів CO2, дуже ймовірно, що наші діти вже не зможуть захоплюватися неповторними барвами коралових рифів, і нам залишиться тільки розповiдати про iх красу по таких прекрасних роботах.
Lego coral bleachinglego coral bleaching 2Ця робота була побудована і відзначена в рамках конкурсу LEGO IDEAS ‘HELP DECORATE THE LEGO HOUSE!’ і з осені буде виставлена в LEGO HOUSE, що допоможе донести мільйонам відвідувачiв важливість проблеми Глобального потепління.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *