Королiвство LEGO CASTLE — Ретроспектива. Частина 2

У першій частині ретроспективи ми розповіли про те, як з’явилась одна із засадничих тематик LEGO – серія Castle. Сьогодні перші набори здаються гранично простими, але на початку 80-х це була революція, яка запам’яталася дітям тих років, як епоха “Жовтого замку”.
castle retrospectiveУ 1984 році почався новий етап розвитку “Castle” під новим найменуванням “LEGOLAND”, який ознаменувався виходом серії з 10 наборів, що містять відразу два нових замки. Для цього періоду характерно монопольне становище компанії на ринку і стрімке зростання продажів. Тому в нових наборах очевидне прагнення до розширення асортименту і розвитку тематики, що дуже сприятливо позначилося на нових наборах.
lego castle fractionНова хвиля 1984 – 1992 років відрізнялася від романтичного миролюбного лицарства першої хвилі Classic Castle насамперед появою фракцій. Тепер в LEGO королівствах почалося суперництво між трьома чітко окресленими протиборчими сторонами – трьома орденами з чітко вираженою приналежністю – Хрестоносцями (Crusaders), Чорними соколами (Black Falcons) та лісниками (Forestmen). Хаотичні символи на фігурках і щитах до 1984 року були лише візуальними оформленням образу лицарів, але тепер тема отримала нові, чіткі клани і більш розгорнуті сюжетні історії і варіативність.

Це дозволяло вибрати для себе того, хто буде позитивними персонажами і того, з ким потрібно буде битися, як негативною стороною. Легенда, побудована на уявленнях про світлих лицарів і темних, а також на історіях про Робін Гуда, робили вибір героїв далеко не однозначним.

Разючою відмінністю нового покоління наборів стала, звичайно ж, поява сірого кольору в замкових стінах. Також з’явилися нові унікальнi деталі мурiв і веж з принтами, які піднімали реалістичність ігрового процесу на новий небувалий рівень. Як зазначали самі дизайнери LEGO:

…до цього лицарі були пофарбовані в випадкові рожеві і блакитні кольори

Але тепер лицарі носили чорні та сірі штани, створюючи відчуття дорослості ігрових персонажів. Ще одним знаковим нововведенням стало те, що всі прапори, торси і щити мали принти, що чітко ідентифікують приналежність до фракції, на відміну від наклейок, які були до цього.

Цікава історія стала поштовхом до нового рівня деталізації наборів Castle. Команда, що працювала над майбутніми наборами лицарів, випадково побачила нову фігурку коня, яка була розроблена просто для збільшення асортименту деталей в наборах додаткових кубиків і деталей. Вони відразу ж зрозуміли, що фігурка просто зобов’язана бути використана в наборах середньовічної тематики, і вона повинна зробити історичні набори набагато реалістичніше. Адже якщо ви були уважні, то помітили, що в Classic Castlе коні були побудовані з кубиків. І ця первісна модель коня вироблялася без змін до 2013 року. Далi за конем було створено багато різних спеціальних деталей, які оживили світ лицарів – це і спеціальна деталь сідла з односторонньою кліпсою для зброї, голобля для створення упряжок і возів, класичне колесо для карети, сходи, лук і щит, меч, спис і сокира, нові шолома і пір’я, скриня і решітка темниці. І ось в продаж надходить відразу 2 нових “кам’яних” замки.
castles lego 1984Найбільший з них – королівський 6080 King’s Castle, виступав за “червону” фракцію лицарів Льва. Хоча офіційно LEGO не давало імена фракціям в той час, як і не вказувала явно позитивну і негативну силу. Сама ж назва з’явилася при локалізаціях в каталогах. Так в Австралії їх прозвали “Лицарями Льва” через силует на щиті, а в Канаді – “Хрестоносцями”. І ці назви так і прижилися. Стилістика герба з левом в майбутньому перетвориться на нову підсерію Lion Knight. А поки що, це просто королівські лицарі.

Lego castle 1984Замок лицарів 6073 Knight’s Castle, з чорною птицею на гербі, був пов’язаний з переважним синім кольором. У його обрисах проглядаються відсилання до “Жовтого Замку”. Нові деталі і колір освіжають споруду, але все вона виглядає більш програшно, в порівнянні з королівським замком. Хоча вже дуже скоро, через 2 роки, його оновлять. Сама назва, “Чорні Соколи”, не має до компанії LEGO ніякого відношення, а прижилася пізніше, якраз після виходу у 1986 році оновленого замку цьєї сторони – “Фортеця Чорного Сокола” (6074 Black Falcon’s Fortress). Хоча наприклад, для канадського каталогу назва була інтерпретована як “Замок Орлиного гребеня”.

“Фортеця Чорного Сокола” була дійсно свіжим поглядом, адже вона вже була схожа не образний міні замок, а на витончену фортецю з потужними сторожовими вежами і підйомними воротами, дозволяючи успішно оборонятися від нападів хрестоносців та лісників. У дальній частині були присутні дерев’яні житлові приміщення, реалiзованi новою деталлю з принтом.
black falconsПотрібно відзначити, який успіх і перспективи отримала серія в 80-і роки. До двох нових замкiв відразу ж були доступні і катапульта, і облогове спорудження, різні вози і навіть кузня! Щоб створити свою армію – вже в ті роки вийшов батл-пак з мініфігурками.
У підсумку, з 1984 по 1986 рік вийшло все, щоб створювати лицарські баталії і захоплення ворожих замків. Дуже приємно бачити, що серія мала крім замків і зброї, ще й набори з збройовим магазином, майстернею коваля і резиденцією чиєсь дами серця.

Третя фракція – “Лісників”, хоч і була в протистоянні з Хрестоносцями і Чорними Соколами, але була практично не представлена, аж до 1987 року, коли вийшов “замок” і для тих, хто грав на стороні партизан. Щоправда, каста Forestmen-iв вважає за краще не кам’яні укріплення, а лісові засідки. 6066 Camouflaged Outpost (Прихований пост) – база лісових воїнів, де ховається Робін Гуд і його послідовники. Вона обладнана різними схованками і повинна привнести на карту королівства Шервудський ліс.
forestmens outpost

Як і “Лицарі Лева”, “Чорні Лицарі” офіційно з’явилися в 1992 році, а до цього їм передували тільки прообрази неназваних фракцій. У 1988 році виходять нові набори, які є доповненням до існуючого середньовічного всесвіту. І у “Чорних соколів” починається конфлікт з лицарями під проводом Чорного Монарха. У змаганнi за право управління королівством вступають лицарі під чорними кольорами. Вони схожі з хрестоносцями та в жодному наборі не вступають з ними в конфлікт. Флагманським набором 1988 року стає Замок Чорного Монарха, набір 6085 Black Monarch’s Castle.

Конструкція замка дуже схожа з King’s Castle, але виконана в чорному кольорі. У наборі вперше з’являються накидки для коней з орнаментами фракції. У замку також були присутні шарнірні з’єднання стін, яке дозволяло розширювати розміри захисних мурiв за допомогою додаткового набору 6059. На гербі цієї фракції красувався дракон, який перейде в подальше покоління і стане підставою цілої підсерії наборів.

В цьому ж році з’явився набір, що переосмислює сцену з раннього сету 70-х – лицарський турнір (1584 Knight’s Challenge)
TournamentЦей набір проливає світло на стосунки між “Чорними Лицарями” і “Лицарями Лева” – вони існують окремо, як різні князівства, але не воюють між собою. У сценці представлений дружній лицарський турнір, як в старому романтичному Classic Castle. Можливо, заради побудови даного сценарію і була введена нова фракція.
У 1990 році володіння “Лицарів Льва” розширюється завдяки “Гірськiй Фортеці” з набору 6078 King’s Mountain Fortress, в якій під надійною охороною проживає принцеса. У наборі вперше з’являється рельфная базова пластина, що створює ефект гірської вершини. У замку з’являється новий персонаж, провісник розвитку фентезийной і магічної складової середньовіччя – привид. Набір, обладнаний новими дерев’яними воротами, виконаними з унікальних деталей.
King's_Mountain_FortressЗ 1988 по 1990 роки фракція “Лісників” щороку отримувала новий великий набір з лісовим форпостом. Це були і фортеця на величезному дереві (6054 Forestmen’s Hideout), і річкова фортеця в занедбаному замку (6077 Forestmen’s River Fortress), і Річкова переправа (6071 Forestmen’s Crossing).
foresters setsКрім цього, було випущено багато дрібних наборiв зі сценками пограбування возів і карет. Але 1990 рік стає останнім, коли випускають “Лісників”. Наступного разу, коли LEGO звернеться до цієї фракції – буде ностальгічна мінфігурка з першої серії СMF 8683 The Forestman, в якій дуже чітко читається образ Робін Гуда.

У 1992 році, в останній раз в наборах з’являється лицар “Чорного Сокола”, а в 1990 році та ж доля, фактично, осягає і “Лицарів Лева”, які дійшли до 1992 року лише у вигляді двох мініпаков з мініфігурками. Цей рік став основним для розвитку історії “Чорних Лицарів”, які стали носити це найменування офіційно, що можна було спостерігати на куті зворотного боку коробки. У “Чорних лицарів” з’являються нові великі щити з оновленим гербом даної фракції, і LEGO випускає новий великий замок 6086 Black Knight’s Castle.
6086Замок побудований на рельєфній базовiй пластині гірської місцевості, як і в замку 6081. До нього додається кавалерія з 4 вершників, двоє з яких на конях в стилізованій броні. Деякі фігурки отримують нові принти броні, а сам замок має стилістичні риси майбутнього замку нового покоління лицарів Royal Knights, які будуть запущені в 1995 році. Набори 1992 року вперше виходять під брендом System, а не LEGOLAND. У них помітно поєднання старої стилістики і наближення осучаснення тематики та й усієї продукції LEGO.
Ще одна фракція виникає в останній рік цього періоду, і відразу ж також швидко зникне. Це серія всього з 3 наборів підсерії Wolfpack (Вовчий рюкзак) – угруповання розбійників, які заміщають роль зникаючих Лісників.
wolfpack

У 1992 році закінчується друга хвиля Castle, i попереду золота доба LEGO System Castle, про яку ми розповімо в наступній частині.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *