Королівство Lego Castle – Ретроспектива

Ми починаємо новий цикл статей про дуже значущу для конструктора LEGO серію Castle і раді, що ви приєдналися до нашої подорожі в минуле.

Незважаючи на те, що зараз прямих спадкоємців цього напрямку в лінійці LEGO немає, але кількість любителів лицарської тематики, особливо серед дорослої аудиторії, величезна. І ми постійно робимо огляди прекрасних робіт c замками і баталіями. На даний момент, непрямим спадкоємцем Castle є лінійка NEXO KNIGHTS, популярність якої стала результатом нової маркетингової політики компанії. У 70-80 роки діти хотіли грати з космонавтами, лицарями і ковбоями. Але сучасні діти виховуються на образах кіногероїв і персонажів, тому невідомі лицарі поступилися престолом експресивним і футуристичний лицарям майбутнього за мотивами численних мультсеріалів NEXO KNIGHTS. Але якщо ви читаєте цю статтю, то у вас не зникло почуття ностальгії за справжніми лицарями з дитячих казок і з історій про доблесних лицарів, розбійників і чарівників.

Після успіху перших цеглинок, компанія LEGO почала видавати книги ідей (IDEA BOOK) в яких публікувалися приклади для збірки того, що не можна було купити в магазині, і в 1960 році в такому журналі опублікували перше зображення замка зі слоганом “Навіть минуле може бути відтворено з LEGO ”

Але здавалося б, очевидна нині ідея, тоді так і залишилася в IDEA BOOK, і наступні 10 років чекала свого часу. У 1970-ті було поширене підкладати в пакети з пластівцями сюрприз – безкоштовні іграшки, що сильно підвищувало продажi. І один з англійських виробників зернових, Weetabix, долучив LEGO до такої акції, надаючи ексклюзивний набір замку з конструктора по спецціною. Це був перший несерійний замок, що можна було придбати, але не у LEGO.

Можливо це співробітництво і підштовхнуло онука засновника компанії, Кірка Крістенсена, до нової бізнес-моделі “System within the System” (Cистема в Системі). Її суть полягала в створенні лінійок тематичних наборів, які базувалися на 3 китах – LEGOLAND Town, LEGOLAND Castle і LEGOLAND Space (минуле, сьогодення і майбутнє).

Ранній етап 1978 – 1983 old Castle.

1978 рік став багато в чому історичним і революційним. З’явилася серія SPACE, вийшла перша класична мініфігурка і на полиці магазинів потрапив культовий набір лінійки LEGOLAND Castle – №375 Сastle, який отримав прізвисько “Жовтий Замок”.

З першого ж дня, разом з мініфігурками з’явилися і звичні нам деталі – сокири, мечі, шоломи і щити. І вже тоді був лицарський шолом з відкидним забралом. Однак фігурок коней ще не було, а зібрати їх пропонувалося вручну з кубиків. На думку фанатів, це був символічний замок з найкласичнішим компонуванням – круговими мурами, центральними воротами з відкидним мостом, двома сторожовими вежами і головною центральною баштою. А стіни з рухомими шарнірами дозволяли зібрати різні конфігурації фортеці.

У цьому, 2018 році, LEGO святкувала 60-ти річчя Кубика LEGO і випустила лімітований набір, в якому відображені найбільш знакові набори для історії компанії,  40290 – 60 YEARS OF THE LEGO® BRICK. У сеті представлені 4 мініверсії наборів серій TOWN, SPACE, PIRATES і CASTLE. Остання – самим пізнаваний набором №375 “YELLOW CASTLE”.

Другим набором від 1979 року стало сет під назвою  383 – Knight’s Joust. У ньому представлена сцена лицарського поєдинку, з королівської ложею і стражниками. У наборі присутні цікаві деталі – старовинна деталь дерева-туї, забрала лицарів самого першого зразка, накидки коней з різними візерунками, виконані з бріків. Якщо звернути увагу на прапори, то ми бачимо вже зовсім інший герб, на відміну від лицарів жовтого замку.

У цьому ж, 1979 році, виходить перший “армi-пак” – набір 677 – Knight’s Procession (Лицарський хід). У сеті 6 мініфігурок, тачанка і новий лицарський шолом. На щитах знову красується новий герб, який не дозволяє віднести лицарів до попередніх орденів.

У 1983 році випускається ще один новий невеликий сет – “армi-пак” 6002 -Castle Figures, з фігурками, які вже зустрічалися в попередніх наборах.

До 1983 року було випущено 7 наборів, 3 з яких були перевиданням. Перші лицарі носили герби умовних відмінностей, як представники певних орденів, що не позиціонувалися. Незважаючи на маленький асортимент, поява мініфігурок, ще й в лицарських обладунках, знайшло величезну популярність і успіх, дозволивши компанії Lego перейти на світовий ринок. Для дітей відкрилися широкі лани для фантазії і будівництва маленьких королівств. Перша хвиля Castle була сповнена романтики, класичних сцен і доброзичливих мешканців щасливого середньовіччя, адже у лицарів в ті часи не було ворогів, і вони змагалися в доблесті і хоробрості.

Продовження icторiї чекайте у наступній частинi ретроспективи.

1 Reply to “Королівство Lego Castle – Ретроспектива

  1. С большим интересом присоединился к вашей истории 🙂
    Прикольно – шлему, щиту и секире уже 40 лет, а они все так же востребованы наравне с колоссальным разнообразием средневековых аксессуаров, добавленных за эти годы.
    Коняки зачетные ;))

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *