Мелодична архітектура. Syncopa shop – LEGO Саморобки – Українські Майстри

Новий рік починається з відмінної новини – з нового будиночку, який створив талановитий український майстер, Maxim Baybakov. На цей раз вулиця поповнилася одразу двома магазинами – Syncopa і Apple Store.

Робота носить загадкову назву “Syncopa music instruments shop”. Давайте ж спробуємо розгадати секрети, заховані за приголомшливою архітектурою. Синкопа – це музичний термін, що описує зміщення акценту з сильної долі такту на слабку, що часто створює конфлікт (загострення) у музичному творі.

Цю назву майстер також вибрав не випадково – загостренням просякнуте і весь цей архітектурний твір, а назва лише підкреслює алегорію.

Будова складається з двох суміжних будівель, які суперечать одна одній, як Інь і Янь, і доповнюють одна одну, немов дзеркало культури сучасного суспільства. Будинки контрастують між собою в усьому – кольором, архітектурним стилем і змістом. Зліва розташувалась будівля з фасадом класичної архітектури, де на першому поверсі знаходиться дуже старий магазинчик музичних інструментів. Справа ж бачимо будівлю з більш сучасним стилем Ар-деко, в якому знаходиться всім відомий Apple Store. Проте дві будівлі виглядають разом гармонійно. І ось ми наближаємося до ідеї, яку намагався донести автор – до конфлікту сьогоднішнього дня, у виборі між “споживанням” та “творчістю”.

Остаточним акцентом, стають сцени з персонажами. З одного боку – натовп фанатів, які очікують релізу новенького МакБріка, що ладні ночувати цілодобово біля магазину, аби отримати першими спокусливу новинку.

З іншого боку – щасливий володар новенької гітари, що сяє від щастя. І як ви можете помітити, на інструменти для творчості особливого попиту немає. Посередині розташувався натовп глядачів, що слухають вуличного скрипаля. Можливо, в цій сценці захований контраст цінностей – людина заробляє невеликі гроші своїм великим талантом, а поруч натовп, готовий заплатити будь-які гроші за черговий новенький телефон.

І найпрекрасніше, що глядач може сам вирішити, як продовжити історію, адже залишився ще один відокремлений персонаж, який наштовхнувся на сміттєвий бак. І тут нам вирішувати, задивився він на скрипаля або на новенький іPhone у вітрині.

1 Reply to “Мелодична архітектура. Syncopa shop – LEGO Саморобки – Українські Майстри

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *