LEGO Сity Trains – Ретроспектива. Частина третя

В попередній частині ми згадували, якими були 80-ті для залізниці LEGO.

Кожного року, з 1980-го до 1986-го, асортимент потягів системи 12V розширювався, але вже в 1987-му починається період тиші. Продажі поточних наборів продовжують зростати, тому нові не випускаються протягом п’яти років.

В 1991-му році, на фоні фінансового успіху, починається оновлення лінійки наборів LEGO залізниці. Концепцію живлення змінено і потяги переходять на 9V. Старі колії, що розбираються, повністю заміщені новими: шпали і рейки стають цільнолитими, додаткова контактна рейка посередині зникає назавжди. Тепер рейки самі є такими, що проводять струм, а живлення знімається залізними колесами нового моторизованого візка. Залізничні колії змінили колір на темно-сірий і почали виглядати максимально реалістично.

LEGO 4558 Metroliner

Випускається найлегендарніший набір залізничної серії – Metroliner 4558. Це був настільки популярний і бажаний набір, що став першим поверненим до виробництва набором LEGO і в 2001-му був перевипущений.

Окрім впізнаваних форм і чудового кольорового рішення, цей потяг позначає і новий вектор діяльності компанії: охоплення світового ринку і основного з них – США. Почалась активна рекламна компанія на американському телебаченні, і продукт більше не міг бути локалізованим суто під Європу. Саме тому із усіх потягів зникає логотип німецьких заліниць (DB) і з’являється новий, вигаданий логотип залізниці LEGO. Він виявився настільки виразним і так чітко висвітлював образ залізниці, що перевершив логотипи всіх справжніх залізниць світу за популярністю!

Пасажирський потяг для міста 4558 одразу викликав у американських покупців асоціацію з їхніми реальними потягами AMTrack за кольоровим виконанням, а європейський покупець бачив схожість зі своїми швидкісними потягами за формами і обрисам.

Компанія LEGO полишає реальні прототипи і починає створювати свої колективні образи потягів та іншого транспорту. Тому моделі набули свій незвичний шарм, ефектність і неповторність. Разом із метролайнером презентували і вантажний потяг 4563. Схожіть з маневровим дизельним локомотивом була, але знайти аналог серед справжніх потягів не можна. Цей незвичний потяг сподобався багатьом і досьогодні має армію прихильників.

LEGO 4563 Load 'N Haul Railroad

В 1994-му йому на заміну приходить не менш цікавий дизельний локомотив 4564, який був у продажу разом із легендарним метролайнером. Цими наборами LEGO започаткували добру традицію, коли на початку нового виробничого циклу випускається набір пасажирського і вантажниго потяга, а через рік додається другий вантажний. Саме тому можна із певною часткою впевненості чекати в 2019-му році ще одного, нового вантажного потяга.

LEGO 4564 Freight Rail Runner

Звичайно ж, потрібно згадати, що з’явився і новий залізничний вокзал 4554, в якому кожний побачить абстрактний, але відомий кожному центральний вокзал свого міста. Пізніше з’явиться канонічних набір вантажного терміналу 4555.

LEGO 4554 Metro Station
LEGO 4555 Cargo Station

Набори того періоду є втіленням лаконічності, абстракції та гармонійного кольорового рішення. Тому хочеться пригадати найцікавіші набори: локомотив 4551, який символізує електровози типу “крокодил”, контейнерний вагон 4549, вагон-цистерну вигаданої компанії Octan 4537 (що замінила бренд Shell) і двоповерховий вагон для метролайнера 4547. Останнього настільки тепло сприйняли фанати, що до наступних песажирських потягів намагаються збудувати двоповерховий вагон за його мотивами.

LEGO 4537 Twin Tank Transporter
LEGO 4547 Railroad Club Car
LEGO 4549 Road 'N Rail Hauler
LEGO 4551 Crocodile Locomotive

В 1995-му виходить нестандартний набір ремонтного потяга 4552, але без локомотива. Незважаючи на це, він має безліч цікавих рішень і стає настільки культовим, то LEGO перевидає його оновлені версії декілька разів, в тому числі цього року в наборі 60198.

LEGO 4552 Cargo Crane

В 1996-му році приходить час нового оновлення наборів потягів, але особливих змін не відбувається. Отримавши приголомшливий успіх від продажу наборів початку 90-х, LEGO починає пошук нових рішень. Проте, єдиним новим рішенням є, на нашу думку, сама спроба пошуку нових рішень. Обидва набори 1996-го року дуже віддаляються від реалізму. Основною ідеєю стає модульність составів та ігрова складова. А пасажирський вокзал взагалі не зазнав змін за виключенням кольору.

LEGO 4559 Cargo Railway
LEGO 4565 Freight and Crane Railway

Зниження рівня продажів конструкрора в ці роки, викликаний бумом ігрових приставок і комп’ютерних ігор, змушує компанію продовжити пошуки і йти на сміливі експерименти. Так виникає спроба використати вдалі рішення наборів 80-х – класичного паротяга в наборі 3225.

LEGO 3225 Classic Train

В 1999-му році випускають цілком футуристичний пасажирський потяг 4560, який відверто ігнорується фанатами теми. А вантажний потяг так і взагалі не склав пару пасажирському. Було випущено нову спрощену вантажну станцію, а вантажний состав за невідомих причин в серію не потрапив. Набори втратили свою системність. У компанії настають тяжкі часи і починаються фінансові проблеми.

LEGO 4560 Railway Express

В 2001-му, в пошуках рятувального кола, перевидається Метролайнер 4558. Повноцінні набори більше не виходять, акцент робиться на малесеньких наборчиках окремих вагонів і простих потягів без рейок і пультів керування – MY OWN TRAIN. Паротяги випускаються навіть без візків і в різних кольорових комбінаціях.

Про розвиток серії після кризи 2000-х читайте в четвертій частині нашої ретроспективи.

Всі частини Ретроспективи LEGO Сity Trains:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *