LEGO Сity Trains – Ретроспектива. Частина перша

Нещодавно в LEGO презентували нові набори серії Сity Trains. Вони обіцяють нам нову систему керування рухомим складом, де пультом може бути ваш смартфон чи планшет. Найімовірніше, що така інновація дасть можливість будувати складні системи з керуванням з єдиного центру. На порозі чергових змін цікаво згадати, з чого починалась історія залізниці в світі LEGO і як вона розвивалась: від простіших вагончиків до сучасних систем, керованих зовнішніми пристроями.

LEGO Train 115 set

Першу шпалу компанія заклала в далекому 1966 році набором 115. Дитяча залізниця – одна із найпопулярніших іграшок тоді і зараз, і LEGO, звичайно, не змогла залишитись осторонь. Саме тоді була вибрана колія й радіуси її повороту, по яким наступні 52 роки будуть стукати колеса маленьких составів. Було розроблено концепцію кругового шляху з 16-ти елементів, яка використовується до цього часу. Круговий шлях може бути розширений прямими ділянками. Була навіть конфігурація дворівневого перетину шляхів на опорах.

Потяги вимагали виготовлення цілого набору унікальних деталей: рельси, прямі і скруглені, шпали (тоді вони були окремими), колеса, візки, зцепки та пульти керування. Варто зазначити, що зцепки спочатку були механічними, без магнітів. Самі потяги були примітивними, тому одразу пропонувались додаткові набори вагонів, рельс і візків для масштабування стартового набору 115.

116 Train LEGO

Наступного, 1967 року, маючи в арсеналі елементи інфраструктури, LEGO вирішило вдосконалити потяг і випустило новий набір 116. Це були не просто візочки, а тематичний состав, в який входили паротяг, тендер, пасажирський вагон, платформа і поштовий вагон з дверима, що відкиваються. В той же час з’явились і залізничні стрілки. З’являється іконка лєго пошти, яка збереглась до сьогодення. В ті роки це був приголомшливий потяг!

Ці потяги керувались з пульту на батарейках, з’єднаного дротами з моторизованим 4.5V візком. Під час кругового руху потягу дроту було достатньо для того, щоб пульт залишався в центрі, але на інших конфігураціях шляху потрібно було переміщуватись слідом за локомотивом з пультом в руках. Не дуже зручно, але в 60-х роках минулого сторіччя це було неймовірно захопливою справою!

lego super train 119

1968-го року LEGO випускає Super Train set 119. Це був паротяг для дикого заходу, який відзначався більшою деталізацією, магнітними сцепками, що тільки-но з’явились і пультом, поєднаним із батарейним блоком, який був розташований на потязі в вагоні-тендері. Потяг став автономним! В наборі був автоматичний сигнальний семафор механічної дії, який залишається цікавим досьогодні.

Наступного разу ми розкажемо вам про те, як відбувався розвиток LEGO потягів у 70-х.

Всі частини Ретроспективи LEGO Сity Trains:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *