LEGO Сity Trains – Ретроспектива. Частина п’ята

Попередня частина нашої ретроспективи закінчилась роком 2006-м, коли вийшло оновлення у вигляді системи Power Function. Першими з них були набори 7897 Passenger Train і 7898 Cargo Train Deluxe:

lego train 7897
lego 7898 train

Прототипами цих составів стали німецький швидкісний потяг ICE та європейський електровоз 60-х років “Крокодил”. Інноваційна система керування в цих наборах цілком позбавлена дротів і залізних контактів, разом з тим рейки втрачають свій реалізм, стають дешевше і простіше. Тепер живлення здійснюється від батарейного блоку всередині локомотиву, а керування відбувається передачею сигнала в інфрачервоному діапазоні хвиль. Цікавою особливістю тієї системи був звуковий сигнал, вбудований в пульт. Однак інтеграція батарейного блоку і приймача в вагонну платформу, коли електричні батареї стали частиною дизайну, суттєво обмежила можливості варіативності локомотива.

lego power plate

В цей же час з’являється сервіс віртуального будівництва – проект Lego Factory. На основі робіт користувачів цієї програми, в 2007-му LEGO серійно випускає ще один нестандартний цікавий набір 10183 Hobby Train. Це комплект для будівництва 29 різних моделей вагонів і локомотивів, що був спроектований АФОЛами. Не зважаючи на нову версію бездротового керування, цей набір став подарунком всім фанатам старої ЛЄГО залізниці і завершив епоху 9V-доріг. Цікаво також те, що основною моделлю стає високо деталізована модель того ж вантажного електропотяга “Крокодил”, який одночасно випускається в лінійці CITY.

lego hobby train

В 2009-му році LEGO запрошує групу АФОЛів для обговорення дизайну нової моделі разом з дизайнерами компанії. В результаті співпраці з’являється новий класичний потяг в лінійці Creator Expert – 10194 Emerald Night (Смарагдова Ніч). Це – реалістична модель легендарного англійського паротяга Flying Scotsman (Летючий Шотландець). Модель випускалась без електрики, але моторизація була закладена завчасно.

lego 10194 Emerald Night

З цим набором виходять нові деталі: великі колеса для паротяга. Модель виявилась настільки складною, що використати в ній наявний локомотивний батарейний блок-платформу PF1 не було можливості. Вирішенням проблеми стало використання електричних елементів від іншого продукту – Mindstorm. Таким чином відбулась уніфікація різних напрямків, а завдяки Смарагдовій Ночі в потягах серії CITY з’явилась система Power Function другого покоління.

Цей локомотив стає одним з 3-х найбільш детальних моделей потягів Сreator Expert, розрахованих на дорослу аудиторію. Але не багатьом відомо, що ще в далекому 1976-му році випускався набір 396 як частина модельного ряду Expert (подекуди відомого як Hobby). Це була реалістична модель потяга Тетчер Перкінса 1863 року виробництва.

lego 396 Expert train

Нові колеса Смарагдової Ночі було використано ще в декількох моделях паротягів. В наборі 7597, маленький паротяг, створений по “Історії Іграшок 2”, спрощено відтворював модель наймасовішого потягу часів Дикого Заходу – “Американський Стандарт”.

7597 lego train

А в наборі 79111 Сonstitution Train Chase, по фільму “Самотній Рейнджер”, реалізовано модель паротяга, що брав участь в будівництві трансконтинентальної залізниці, яка об’єднала західні і центральні штати.

79111 lego train

Показово, що Дісней використала в своїй екранізації замість паротяга Union Pacific №119 інший, не менш відомий паротяг машиніста-легенди Кейсі Джонса Union Pacific №352, який врятував пасажирів свого потягу ціною власного життя. Час катастрофи завмер на його годиннику о 3:52. Так локомотив Кейсі Джонса потрапив до серії LEGO потягів.

Цікаві збіги на цьому не закінчуються. В історичній церемонії забивання “золотого костиля” на Дикому Заході в 1881-му році, коли зустрілись два залізничних шляхи і в США утворилась трансконтинентальна магістраль Union Pacific, брали участь два паротяги. Паротяг Кейсі Джонса, як в 79111 по фільму “Самотній Рейнджер”, символізує Union Pacific №119. Але видно, що другий паротяг, “Юпітер”, практично цілком ідентичний локомотиву 7597 з “Історії Іграшок”.

1881 gathering trains

Ось скільки, виявляється, цікавих і дивних історій приховано в залізницях LEGO!

Про подальший розвиток залізниці ЛЄГО читайте в наступній, шостій частині нашої ретроспективи.

Всі частини Ретроспективи LEGO Сity Trains:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *